| Item Code | HD3296 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.8 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Two Tone Gold/Sterling Silver |
| Width | 5/16in (8.3mm) |
| Length | 1/2in (13mm) |
| Jewelry Shape | Pear |
| Earring Back | Push |
| Carat Weight | 0.13 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | White |
Women's 18K Gold & Sterling Silver Quadra Popcorn Diamond Studs
Regular Price: $816.00
14k White Gold Round and Trillion Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave and Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $702.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $728.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave and Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $742.00
8.5-9mm 14K Gold White Freshwater Pearl Stud Earrings
Regular Price: $910.00
Diamond Heart Earrings Studs: 10k Gold Pave Diamonds 0.5ct
Regular Price: $759.00
14k White Gold Round and Radiant Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave and Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $780.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $788.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Post Back
Regular Price: $810.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $824.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Women's 18K Gold & Sterling Silver Quadra Popcorn Diamond Studs
Single Men's Diamond Earring | 14k Gold Round Diamond Cluster Stud 0.6ct