| Item Code | 407192 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.7 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/16in (11.2mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Heart |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Prong, Bar |
Luxurman Heart Shaped Diamond Earrings for Women 14k Gold Studs 0.76ct
Regular Price: $2,139.00
Solid 14K Gold Large Heart Diamond Stud Earrings for Women 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,266.00
14k Gold Pave Diamond Heart Earrings for Women 1 Carat Diamond Studs
Regular Price: $2,231.00
10K Gold Heart Shaped Diamond Stud Earrings 0.63ct
Regular Price: $1,168.00
Luxurman Platinum Diamond Heart Earrings Studs 0.5ctw
Regular Price: $2,203.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Circle 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.5ct