| Item Code | HD0800 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 1.51 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Cluster, Prong, Half Bezel |
LUXURMAN 14K Gold Unique Flower Ladies Diamond Cluster Stud Earrings 2.2ct
Regular Price: $4,144.00
14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 5 Carat Look
Regular Price: $4,971.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
Diamond Cluster Stud Earrings 14K Gold 1.38ct
Regular Price: $3,350.00
Unique 2.5 Carat Diamond Stud Earrings Cluster Star Design 14K Gold
Regular Price: $6,026.00
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings 1.7ct
Regular Price: $2,972.00
Diamond Cluster Earrings Studs 14K Gold 1.75ct
Regular Price: $3,410.00
Luxurman 1 1/2ct Diamond Flower Cluster Earrings Studs in 14k Gold
Regular Price: $3,098.00
6 Carat Look Large Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 2 Carats
Regular Price: $2,865.00
14K Gold Prong Round Diamond Clusters Earrings 1.3ct Studs
Regular Price: $2,513.00
There are no questions for this product.
Loading...
Ladies' 14K Gold Diamond Halo Drop Earrings 0.76ct
14K Gold Lab Diamond Stud Earrings for Women | Pear Shaped | Halo Setting | 2.48ct