| Item Code | HD0806 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 5/8in (16mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Pear |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 6 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Half Bezel, Bezel, Halo |
Huge 3 Carat Designer Diamond Stud Earrings For Women Cluster Flower Design
Regular Price: $6,611.00
14K Gold Love Knot Diamond Earrings Solitaire Studs 1.4ct
Regular Price: $9,610.00
14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 5 Carat Look
Regular Price: $4,971.00
LUXURMAN 14K Gold Unique Flower Ladies Diamond Cluster Stud Earrings 2.2ct
Regular Price: $4,144.00
14K Gold Solitaire Round Bezel Set Diamond Stud Earrings 1.5ct 6mm
Regular Price: $6,500.00
14K Gold Solitaire Round Diamond Martini Stud Earrings 1.5ct
Regular Price: $7,091.00
6mm 14K Gold Invisible Princess Cut Diamond Stud Earrings 2.5ct
Regular Price: $6,130.00
14K White Gold Diamond Stud Earrings Princess 1.50ct
Regular Price: $6,852.00
14K White Gold Diamond Stud Earrings Round Cut 1.50ct
Regular Price: $7,526.00
14K White Gold Princess-Cut Diamond Stud Earrings 1.5ct
Regular Price: $7,793.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.4ct
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 0.95ct