| Item Code | 803326 |
|---|---|
| Approx. Weight | 10.3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (23mm) |
| Length | 2in (51mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Statement, Chandelier, Drops, Teardrops |
| Earring Back | Push |
| Jewelry Shape | Pear |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
14K Gold Round Diamond Infinity Drop Earrings for Women 3.5ct
Regular Price: $7,680.00
14K Gold Lab Diamond Teardrop Earrings for Women | Halo Setting | 5.52ct
Regular Price: $7,737.00
Luxurman Designer Square Diamond Drop Earrings for Women 4 Carat 14k Gold
Regular Price: $7,832.00
14K Gold Designer Diamond Drop Earrings for Women 2.5ct by Luxurman
Regular Price: $5,297.00
Ladies Round Diamond Drop Earrings 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,497.00
Small Golden Globes Diamond Dangle Earrings 2.50ct
Regular Price: $5,469.00
Unique Diamond Drop Earrings For Women 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,844.00
Golden Globes Diamond Dangle Earrings 3ct 14K Gold
Regular Price: $6,038.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
Ladies Diamond Flower Drop Earrings 2.9ct 14k Gold Unique Design
Regular Price: $6,500.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Single Princess & Round Cut Diamond Stud Earring for Men | Cross Motif 14K Gold 0.8ct
14K Gold Round Diamond Infinity Drop Earrings for Women 3.5ct