| Item Code | HD0789 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (22mm) |
| Length | 7/8in (22mm) |
| Jewelry Shape | Star |
| Carat Weight | 0.54 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Unique 14K Gold Diamond Star Pendant for Women 0.61ct
Regular Price: $1,542.00
14K Gold Round Diamond Star Pendant 0.50ct 28mm
Regular Price: $1,973.00
LUXURMAN Large Allure Diamond Five-Pointed Star Pendant in 14K Gold 0.35ct
Regular Price: $1,627.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Unique 14K Gold Diamond Star Pendant for Women 0.61ct
Women's Diamond Initial Pendant with Crown and Chain | 14K Gold Necklace | 0.69ct