| Item Code | HD1304 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 1/2in (12mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.9 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Women's 14K Gold Diamond Clover Stud Earrings | Pave Setting | Screw Back | 0.5ct
Regular Price: $1,570.00
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Regular Price: $2,242.00
Circle 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.5ct
Regular Price: $1,695.00
14K Gold Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.8сt
Regular Price: $1,553.00
14K Gold Cluster Diamond Stud Earrings 1.21ct
Regular Price: $2,513.00
Solid 14K Gold Large Heart Diamond Stud Earrings for Women 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,266.00
Unique Diamond Cluster Earrings in 14k Gold Octagonal Shape Studs 1.2 Carat
Regular Price: $2,195.00
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Halo Setting | 1.4ct
Regular Price: $2,295.00
14k Gold Pave Diamond Heart Earrings for Women 1 Carat Diamond Studs
Regular Price: $2,231.00
14K Gold Lab Diamond Stud Earrings for Women | Pear Shaped | Halo Setting | 2.48ct
Regular Price: $2,606.00
There are no questions for this product.
Loading...
Designer 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Screw Back | 0.9ct
14K Gold Diamond Floral Drop Earrings for Women | Prong Setting | 0.64ct