| Item Code | HD1315 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 1in (25mm) |
| Earring Type | Hanging, Hypoallergenic, Drops |
| Jewelry Shape | Flower |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.97 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
Regular Price: $2,228.00
14K Gold Diamond Floral Drop Earrings for Women | Prong Setting | 0.64ct
Regular Price: $1,493.00
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct
Regular Price: $2,327.00
14K Diamond Chandelier Earrings Flower Motif 0.71ct
Regular Price: $2,724.00
Unique Designer Ladies White Yellow Diamonds Flower Drop Earrings 14K Gold
Regular Price: $3,976.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Angela
May 8, 2025
Lovely
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
14K Gold Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.8сt