| Item Code | HD1316 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 11/16in (17mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Drops |
| Jewelry Shape | Flower |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.94 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct
Regular Price: $1,971.00
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct
Regular Price: $2,327.00
14K Diamond Chandelier Earrings Flower Motif 0.71ct
Regular Price: $2,724.00
Unique Designer Ladies White Yellow Diamonds Flower Drop Earrings 14K Gold
Regular Price: $3,976.00
LUXURMAN 14K Gold Unique Flower Ladies Diamond Cluster Stud Earrings 2.2ct
Regular Price: $4,144.00
Diamond Flower Earrings for Women 14k Gold Drop Earrings Leafs Design 1 Carat
Regular Price: $3,919.00
Designer 14K Gold Diamond Flower Earrings 1.49ct
Regular Price: $3,568.00
14K Blue Diamond Flower Chandelier Earrings 1.61ct
Regular Price: $3,472.00
14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 5 Carat Look
Regular Price: $4,971.00
14K Gold Cluster Flower Diamond Stud Earrings for Women 0.75ct by Luxurman
Regular Price: $2,043.00
There are no questions for this product.
Loading...
Modern 14K Gold Diamond Stud Earrings for Women | Arc Design | 0.4ct
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct