| Item Code | HD1320 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 11/16in (17mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Dangles, Drops |
| Jewelry Shape | Flower |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.55 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Cluster, Prong |
14K Gold Diamond Floral Drop Earrings for Women | Prong Setting | 0.64ct
Regular Price: $1,493.00
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct
Regular Price: $1,971.00
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
Regular Price: $2,228.00
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct
Regular Price: $2,327.00
14K Diamond Chandelier Earrings Flower Motif 0.71ct
Regular Price: $2,724.00
There are no questions for this product.
Loading...
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Princess Marquise Round Cut | 1ct
Modern 14K Gold Diamond Stud Earrings for Women | Arc Design | 0.4ct