| Item Code | HD1305 |
|---|---|
| Approx. Weight | 14 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 6 1/2in (165mm) |
| Chain/Bracelet Type | Unique, Bangle, Designer |
| Carat Weight | 1.08 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Women's 14K Gold Diamond Bangle Bracelet | Baguette Round Cut | 1.69ct
Regular Price: $5,858.00
Ladies' 14K Gold Diamond Cuff Bangle Bracelet | Baguette Oval Round Diamonds | 1.81ct
Regular Price: $4,545.00
Women's 14K Gold Diamond Floral Bangle Bracelet | Prong Setting | 1.13ct
Regular Price: $4,386.00
Elegant 14K Gold Diamond Bangle Bracelet for Women w Lobster Claw 0.75ct
Regular Price: $5,166.00
Women's 14K Gold Diamond Open Bangle Bracelet | Elegant Design | 1ct
Regular Price: $5,584.00
Women's 14K Gold Lab Diamond Flower Bangle Bracelet | Curved Shape | 2.58ct
Regular Price: $5,426.00
Real Diamond Heart Bangle Bracelet for Women | 14K Gold | 2.55ct
Regular Price: $6,636.00
Women's 14K Gold Lab Diamond Bangle Bracelet | Round Princess Marquise Cut | 4.42ct
Regular Price: $6,786.00
Elegant 14K Gold Diamond Bangle Bracelet for Women | Pear Shaped | 5ct
Regular Price: $10,286.00
Modern 14K Gold Diamond Bangle Bracelet for Women | Baguette Round Diamonds | 0.88ct
Regular Price: $4,404.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Diamond Floral Bangle Bracelet | Prong Setting | 1.13ct
Unique 14K Gold Chain Bracelet for Women with Diamond O Design 0.41ct