| Item Code | 000567 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Unique |
| Bridal | Wedding |
| Width | 1/8in (2.5mm) |
| Length | 25/32in (20mm) |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Carat Weight | 0.58 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Sapphire |
| Shape | Emerald |
| Color | G-H, Blue |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
Thin 14K Gold Women's Pave Diamonds Band by Luxurman 0.6ct
Regular Price: $1,901.00
Two Row Ladies Designer Diamond Wedding Band 0.70ct 14K Gold
Regular Price: $1,747.00
Thin 14K Gold Women's Diamond Wedding Band 0.76ct
Regular Price: $2,099.00
14K Gold Women's Diamond Wedding Band 0.27ct
Regular Price: $2,168.00
Ladies Curved Diamond Wedding Band 14K Gold 0.6ct
Regular Price: $1,815.00
14K Gold 1.4ct Round Cut Shared Prong Diamond Eternity Wedding Ring
Regular Price: $2,133.00
Unique Diamond Wedding Band For Women 14K Gold Ladies Diamond Ring 1ct
Regular Price: $1,886.00
14K Gold Women's Diamond Wedding Band 0.30ct
Regular Price: $2,286.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Victoria
Jan 20, 2022
Diamond and sapphire women ring
Shane
Nov 16, 2021
Fits perfectly
Ashley
Sep 6, 2019
Love sapphires and diamonds combination
10K or 14K Yellow Rose or White Gold Sapphire Men's Ring by Luxurman 0.27ct
14k Gold 1.5 Carat Cushion Cut Diamond Engagement Ring & Band Bridal Set