| Item Code | 001234 |
|---|---|
| Approx. Weight | 12 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Wedding |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 7/8in (22mm) |
| Carat Weight | 2.85 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Sapphire |
| Shape | Round |
| Color | White, Blue |
| Clarity | AAA |
| Stone Setting Type | Pave |
10K or 14K Gold Diamond Men's Wedding Ring 0.74ct
Regular Price: $4,441.00
14k Gold Round Diamond Men's Wedding Band 6 Stone Anniversary Ring 1.5ct
Regular Price: $5,470.00
2 Carat Diamond Pinky Ring or Wedding Band for Men in 10K Gold by Luxurman
Regular Price: $4,406.00
VS Round & Princess Cut Diamond Wedding Ring for Men 10K or 14K Gold Anniversary Band 1.5ct
Regular Price: $4,861.00
Unique 10K or 14K Gold Men's Diamond Wedding Ring Round & Princess Diamonds 0.9ct
Regular Price: $4,790.00
Luxurman Unique Men's Diamond Wedding Band in 10K or 14K Gold 1.5ct
Regular Price: $5,261.00
10K or 14K Gold Men's Princess Cut Invisible Diamond Ring Unique Wedding Band 2ct
Regular Price: $4,848.00
14k Gold Diamond Men's Wedding Ring 1.36ct
Regular Price: $5,207.00
10K Gold Diamond Men's Ring 2.25ct Unique Diamond Wedding Band
Regular Price: $4,788.00
Unique Men's Diamond Ring in 10K or 14K Gold Luxurman Wedding Band 1.6ct
Regular Price: $5,156.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Mike
Jul 8, 2022
Beautiful diamond ring with blue sapphires
3 Carat Men's White Diamond Pinky Ring in 10K Gold Cuban Chain Links Design
Unique Luxurman One Carat Diamond Blue Sapphire Cocktail Ring for Women