| Item Code | 802925 |
|---|---|
| Approx. Weight | 8 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Unique |
| Width | 13/16in (21mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Carat Weight | 2.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | White, Yellow |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel, Invisible, Pave |
White Yellow Diamond Band 2.38ct 14K Gold Unique Ladies Ring
Regular Price: $4,912.00
Unique Rose Gold Yellow Diamond Ring 14K Gold 2.58ct
Regular Price: $4,850.00
White Yellow Diamond Band for Women 3.35ct 14K Gold Anniversary Ring
Regular Price: $7,738.00
Unique 3.7ct Ladies White Yellow Diamond Cocktail Ring 14K Gold by Luxurman
Regular Price: $8,261.00
Unique 7ct Ladies White Yellow Diamond Cocktail Ring 14K Gold by Luxurman
Regular Price: $10,974.00
Designer Luxurman Ladies White Yellow Diamonds Flower Ring 2ct 14k Gold
Regular Price: $3,894.00
2 Carat 14K Gold White and Yellow Diamonds Flower Ladies Ring by Luxurman
Regular Price: $3,849.00
Luxurman Women's White & Yellow Diamonds Infinity Cocktail Ring 14K Gold 2ct
Regular Price: $3,897.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Liam
Jun 30, 2022
Happy with my new statement ring
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Halo Emerald Diamond Engagement Ring in 14k Gold 2.2ct
14K Gold Cushion Cut White Pink Diamond Halo Engagement Ring 2.1ct