| Item Code | 802900 |
|---|---|
| Approx. Weight | 14 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Unique |
| Width | 3/4in (18mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Carat Weight | 3.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Men's 5 Row Diamond Ring with Round Diamonds 1.32ct
Regular Price: $5,926.00
Square 10K or 14K Gold Men's Princess Cut Diamond Ring 2.65ct
Regular Price: $5,319.00
Unique 10K or 14K Gold Men's Designer White and Black Diamond Ring 2.02ct
Regular Price: $5,878.00
Men's 10K or 14K Gold Square Ring 3.44ct
Regular Price: $6,070.00
Solid 10K or 14K Gold Cuban Link Ring Iced Out Men's Diamond Band 2 Carats
Regular Price: $6,324.00
Men's 10K or 14K Round Princess Diamond Ring 2.52ct
Regular Price: $5,578.00
10K or 14K Gold Men's Diamond Ring 1.32ct
Regular Price: $5,526.00
Unique 10K or 14K Gold Statement Ring for Men | Round Baguette Diamonds | Cross Motif | 2.5ct
Regular Price: $6,144.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Shayla
Sep 23, 2018
FL,US
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Unique Luxurman Double Halo Cluster Diamond Engagement Ring 1.6ct 14K Gold
Luxurman 10K or 14K Gold White & Black 1.5 carat Diamond Pinky Ring for Men