| Item Code | 000788 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 18in (457mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Marquise |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Ladies 14K Gold Round Diamond Flower Necklace Pendant with Chain | Cluster Design | 0.75ct
Regular Price: $4,021.00
14K Gold Diamond Flower Pendant 2.29ct
Regular Price: $6,507.00
14K Gold 3 Stone Trillion Cut Diamond Pendant Flower 1.05ct
Regular Price: $3,665.00
14K Gold Trillion Cut 3 Stone Diamond Pendant 1.50ct
Regular Price: $6,342.00
Vintage 18K Gold Flower Cluster Diamond Pendant for Women 1.25ct LUXURMAN
Regular Price: $3,715.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Monica
Oct 18, 2019
Simply gorgeous necklace
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold White And Black Diamond Cross Pendant for Men & Women 1.33ct
Real 10k Gold Angry Emoji with AK47 Machine Gun Pendant with Diamonds 1.2ct