| Item Code | 407099 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 7.4 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 3/4in (19mm) |
| Length | 1 7/8in (48mm) |
| Pendant Type | Iced Out/Bust Down, Dog Tag |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Champagne |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Small Engravable Dog Tag Pendant Solid 14k Gold with Black Diamonds 0.25ct
Regular Price: $2,298.00
Solid 10K Gold Diamond Dog Tag Pendant With Crown 1ct
Regular Price: $2,735.00
10K or 14K Gold Customizable Picture Dog Tag Pendant for Men | Rope Edge
Regular Price: $2,645.00
Real Diamond Dog Tag Pendant with Crown 10k Gold White & Black Diamonds 1ct
Regular Price: $2,869.00
10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Military Pendant 1.95ct
Regular Price: $3,321.00
10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant White and Blue Diamonds 1.95ct
Regular Price: $4,079.00
Men's 10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant with Crown | Iced Out Design | 1.65ct
Regular Price: $3,611.00
Unique 1.75 Carat Small Diamond 10K or 14K Gold Iced Out Dog Tag Pendant 1 Inch
Regular Price: $4,889.00
Real 10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant with Cross Design 0.35ct
Regular Price: $2,486.00
Solid Gold Diamond Dog Tag Pendant 10K Gold 0.65ct
Regular Price: $2,323.00
Platinum 5 Row Black and White Diamond Wedding Band for Men & Women 2.25ct
Regular Price: $4,910.00
Luxurman Statement 10K or 14K Gold White and Black Diamond Men's Ring 2.5ct
Regular Price: $8,933.00
White and Black Diamonds Ring 0.84ct 10k Gold Men's Diamond Band
Regular Price: $2,552.00
Unique 3 Row White Black Diamond Wedding Band 1.35ct 10K Gold Luxurman Ring
Regular Price: $2,737.00
Unique White Yellow Diamond Wedding Band 1.5ct 10K Gold Luxurman
Regular Price: $4,261.00
2 Row Black Diamonds Tennis Necklace in Sterling Silver for Men | 1ct | 6mm
Regular Price: $2,836.00
Men's Diamond Bracelet in Sterling Silver 5 carats
Regular Price: $4,235.00
Affordable Men's Diamond Bracelet Bangle 1.76ct Sterling Silver
Regular Price: $2,298.00
Men's White Black Diamond Tennis Bracelet Solid 10k Gold 3 Rows 1.85 Carat
Regular Price: $8,437.00
| Question: | |
| Answer: |
It depends on what kind of 5mm chain. Please call us for assistance at 1-212-398-3123 |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Tom
Feb 10, 2023
High quality pendant
Iced Out Ladies Big Pave Diamond Heart Locket Pendant with Picture Solid 14K Gold
Large 2 Inches Long Diamond Cross Pendant for Men and Women 14K Gold 5 Carats
by Lacy Jan 1, 2022