| Item Code | 804153 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11.9mm) |
| Length | 7/16in (12mm) |
| Jewelry Shape | Star |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess, Round |
| Color | G |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
One Carat 18K Gold Solitaire Round Diamond Bezel Stud Earrings
Regular Price: $3,231.00
Ladies 18K Gold Designer Diamond Earrings 1.78ct
Regular Price: $3,694.00
One Carat 18k White Gold 4 Prong Round Diamond Stud Earrings
Regular Price: $3,554.00
Single Oversized Cluster Men's 18K Gold Round Diamond Stud Earring 2ct
Regular Price: $3,817.00
Princess Cut Diamond 18K Gold Stud Earrings 1ct
Regular Price: $4,895.00
Solitaire 1 Carat Round Diamond Stud Earrings F-G VS in 4 Prong 18K Gold
Regular Price: $4,995.00
18K Gold Peridot Diamond Chandelier Earrings 0.99ct
Regular Price: $5,925.00
3 carat Look Round Diamond Cluster Earrings Studs 1.21ct 18K Gold
Regular Price: $2,603.00
Square 18K Gold Round Cut Diamond Stud Earrings for Men and Women 1 Carat
Regular Price: $2,348.00
18K Gold Round Solitaire Diamond Bezel Stud Earrings 0.75ct
Regular Price: $2,596.00
There are no questions for this product.
Loading...
Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Halo Setting 14k 18k Gold Platinum
Unique 18K Gold Drop Earrings with Sapphires and Lab Grown diamodns 34.5ct