| Item Code | 804137 |
|---|---|
| Approx. Weight | 19 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18K Gold |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 1 1/2in (38mm) |
| Earring Type | Dangles, Drops |
| Jewelry Shape | Oval, Pear |
| Earring Back | Latch |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 34.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Sapphire, Diamond |
| Shape | Oval, Round, Pear, Marquise |
| Color | Blue, F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
Designer 14K Gold Waterfall Diamond Drop Earrings for Women 6ct by Luxurman
Regular Price: $20,827.00
LUXURMAN Oval Designer Diamond Drop Earrings For Women in 14K Gold 9ct
Regular Price: $18,270.00
Unique Designer Blue Sapphire and Diamond Drop Earrings for Women18k Gold
Regular Price: $21,857.00
18k Gold Diamond and Pearl Drop Earrings for Women 4.5 Carats F VS Diamonds
Regular Price: $12,023.00
Unique 14K Gold Designer Baguette Round Diamond Earrings for Women 7ct
Regular Price: $13,094.00
Unique Earrings | Large Pear and Round Diamond Hoop Earrings 14k Gold 7.5ct
Regular Price: $18,245.00
14k Rose Gold Asscher Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $12,677.00
14k Gold Large Diamond Hoop Earrings 3.5ct Inside Out Pave Setting
Regular Price: $11,491.00
18K Gold Unique VS Diamond Stud Earrings 2.01ct
Regular Price: $11,237.00
14K Gold Dazzling 2 inch Diamond Hoop Earrings Inside Out 7ct
Regular Price: $14,557.00
There are no questions for this product.
Loading...
Unique 18K Gold Star Earrings Lab Diamonds | 3 Carat Snowflake Studs
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Princess Marquise Round Cut | 1ct