| Item Code | 204163 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 9/32in (7mm) |
| Length | 9/32in (7mm) |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.65 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | Blue, H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Invisible |
Small Hoop Blue Diamond Earrings 0.55ct 14K Gold Huggies
Regular Price: $2,082.00
Unique 14K Gold White Blue Diamond Earrings Square Studs 1.60ct
Regular Price: $4,158.00
14k White Gold Lab-Grown Round Diamond Blue Stud Earrings Three-Prong Setting
Regular Price: $1,380.00
14k White Gold Lab-Grown Round Cut Diamond Blue Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,042.00
14K Gold Natural Blue Sapphire and Diamond Huggie Earrings for Women 1ct
Regular Price: $2,185.00
14K Gold Blue Diamond Flower Stud Earrings | Omega Back | 0.65ct
Regular Price: $1,870.00
14K Blue Diamond Flower Chandelier Earrings 1.61ct
Regular Price: $3,472.00
14K Diamond Chandelier Earrings Blue Topaz 0.64ct
Regular Price: $3,993.00
14K Gold Blue Sapphire and White Diamond Drop Earrings for Women 2 Carats
Regular Price: $3,707.00
Unique Designer Diamonds and Blue Sapphires Earrings for Her 14k Gold
Regular Price: $3,848.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Simon
Feb 8, 2019
Cool!
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
1 Carat 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women by Luxurman
Luxurman Designer Flower Cluster Diamond Earrings for Women 2.4ct 14K Gold