| Item Code | 001235 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Cross |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/8in (16mm) |
| Length | 1 1/8in (29mm) |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 1.33 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Ruby |
| Shape | Round |
| Color | G-H, Red |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Ladies Diamond Crosses 14K Diamond Cross Pendant 1.36ct
Regular Price: $2,561.00
Ladies 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant 1.41ct
Regular Price: $2,477.00
14K Gold Ruby Cross Pendant Round Princess Cut 2.85ct by Luxurman
Regular Price: $3,575.00
14K Gold Women's Diamond Cross Pendant 2.12ct
Regular Price: $4,114.00
Ladies 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant 0.64ct
Regular Price: $2,300.00
Small 14K Gold Round Diamond Cross Pendant for Women 1 carat
Regular Price: $2,103.00
10K Gold Iced Out Egyptian Ankh Cross Diamond Symbol of Life Pendant 0.85ct
Regular Price: $2,288.00
Men's 14K Gold Diamond Praying Hands Pendant with Cross 0.9ct by Luxurman
Regular Price: $2,954.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 1.38ct
Regular Price: $2,899.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jordan
Nov 9, 2020
HI,US
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Unique White Black Diamonds and Ruby Cross Pendant 1.5ct 10K Gold
Round Diamond Medallion Pendant for Men and Women 2 Carat 14K Gold