| Item Code | 407214 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.1 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Animal, Cross |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 7/8in (23mm) |
| Length | 1 5/8in (42mm) |
| Bail Opening, Width | 5.5 mm |
| Bail Opening, Height | 8 mm |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Prong, Bar |
10K or 14K Gold Pave Ankh Diamond Cross Pendant for Men Egyptian Symbol of Life
Regular Price: $3,417.00
Men's 10K or 14K Gold Diamond Crucifix Pendant | Jesus on the Cross | 10K or 14K Gold | 1ct
Regular Price: $3,555.00
10k Gold Diamond Praying Hands and Cross Charm Pendant for Men 0.9ct
Regular Price: $2,918.00
Hip Hop 10k Gold Praying Hands and Cross Diamond Pendant for Men
Regular Price: $2,980.00
Hip Hop 10k Gold Diamond Holy Bible with Cross Pendant for Men 1.5c
Regular Price: $3,986.00
Hip Hop 10K Gold Large Diamond Double Cross Pendant for Men 0.4ct
Regular Price: $2,984.00
Hip Hop Large 10K Gold Men's Diamond Cross Necklace Pendant 1 Carat
Regular Price: $3,199.00
10K Gold Round Diamond Cross Pendant 1ct
Regular Price: $2,852.00
Religious Round Baguette Cut Diamond Jesus Cross Pendant | 10K or 14K Gold | 1ct
Regular Price: $3,088.00
Large Diamond Cross Pendant for Men | 10K or 14K Gold | Round Set | 1.50ct
Regular Price: $3,696.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
GARY
Feb 14, 2025
Lion Head Cross
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Iced Out 10K or 14K Gold Diamond Pendant for Men | Hip Hop | Jesus Face | 1.5ct
Hip Hop 10K or 14K Gold Diamond Jesus Face Pendant for Men 1.5ct