| Item Code | 802976 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 13/16in (21mm) |
| Length | 2 1/16in (53mm) |
| Earring Type | Hanging, Hypoallergenic, Statement, Drops |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Baguette, Round |
| Color | G, White |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Designer Blue Topaz Diamond Earrings for Women by Luxurman 3.5ct 14K Gold
Regular Price: $9,226.00
Luxurman Designer Square Diamond Drop Earrings for Women 4 Carat 14k Gold
Regular Price: $7,832.00
14k Gold Large Diamond Hoop Earrings 3.5ct Inside Out Pave Setting
Regular Price: $11,491.00
14K Gold Dazzling 2 inch Diamond Hoop Earrings Inside Out 7ct
Regular Price: $14,557.00
14k White Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $12,542.00
14k Rose Gold Asscher Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $12,677.00
Large 5 Carat Diamond Hoop Earrings for Women 14K Gold Inside Out Style
Regular Price: $10,459.00
Large 5 Carat 1.5in Ladies Inside Out Diamond Hoop Earrings in 14k Gold
Regular Price: $9,587.00
3 Row Diamond Hoop Earrings 4.41ct 14K Gold
Regular Price: $10,940.00
2.5 Inch Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5 Carat VS Diamonds 14K Gold
Regular Price: $8,722.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Inside Out Yellow Diamond Hoop Earrings 1.33ct by Luxurman
2mm 2in Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.6ct 14k Gold