| Item Code | 407185 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 23.7 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 7 1/2in (191mm) |
| Clasp | Box Clasp with Safety |
| Link Type | Cuban |
| Chain/Bracelet Type | Iced Out/Bust Down, Unique, Chain Link, Designer |
| Carat Weight | 4.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Miami Yellow Gold Cuban Link Curb Chain Bracelet 14K 8mm 7.5in-9in
Regular Price: $11,661.00
Miami White Gold Cuban Link Curb Chain Bracelet 14K 8.5mm 7.5in-9in
Regular Price: $11,661.00
Miami Rose Gold Cuban Link Curb Chain Bracelet 14K 8mm 7.5in-9in
Regular Price: $11,661.00
11mm Yellow Gold Miami Cuban Link Chain Bracelet in 10K 7.5-9in
Regular Price: $5,650.00
14K Gold Princess Cut Diamond Tennis Bracelet for Women 4.83ct
Regular Price: $11,259.00
Luxurman 14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet Half Bezel Setting 6ct
Regular Price: $12,776.00
Unique 14K Gold Pear Round Cut Diamond Bracelet for Women | Flower Design | 7.2ct
Regular Price: $11,149.00
Designer 14K Gold Diamond Bracelet for Women | Cluster Set | 4.6ct
Regular Price: $9,041.00
Unique Women's 14K Gold Diamond Halo Bracelet | Round Pear Marquise Princess Cut | 2.77ct
Regular Price: $10,556.00
Unique Diamond Tennis Bracelet for Women Tricolor 14k White Yellow Rose Gold
Regular Price: $11,495.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Real 10K or 14K Gold Cuban Chain Link Diamond Bracelet for Men | Clover Sphere Design | 4ct
Men's 10K or 14K Gold Miami Cuban Link Diamond Bracelet | Extra Wide 30mm | 14.5ct