| Item Code | 802915 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Right Hand, Unique |
| Bridal | Engagement, Infinity |
| Setting Type | Two-Stone |
| Width | 1/4in (7mm) |
| Length | 25/32in (20mm) |
| Carat Weight | 0.4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Diamond Cluster Engagement Ring 0.59ct 14K Gold
Regular Price: $1,473.00
14K Gold Designer Diamond Wedding Band for Women Princess cut Diamonds 0.7ct
Regular Price: $1,424.00
Pave Diamond Band for Women in 14K Gold 0.65ct
Regular Price: $1,416.00
Thin 14K Gold Diamond Designer Engagement Ring Band 0.33ct
Regular Price: $1,403.00
14K Gold Princess Cut Diamond Solitaire Engagement Ring 0.4ct
Regular Price: $1,568.00
14K Gold Unique Diamond Engagement Ring 0.50ct
Regular Price: $1,340.00
14K Gold Designer Diamond Engagement Ring 0.45ct
Regular Price: $1,680.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Rebecca
Jun 9, 2023
Perfect ring!
Luxurman Cocktail Love Knot Cuban Link Diamond Ring for Women 1/2ct
Affordable Stackable 10k Gold Diamond Ring for Women