| Item Code | 803211 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 13/16in (20mm) |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H, White |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Unique Luxurman Diamond Blue Sapphire Diamond Pendant for Women
Regular Price: $2,636.00
Women's Diamond Initial Pendant with Crown and Chain | 14K Gold Necklace | 0.69ct
Regular Price: $2,174.00
1 Carat Real Diamond Broken Heart Pendant Iced Out in 14k Gold by LUXURMAN
Regular Price: $2,345.00
Unique Ladies 1.3 Carat Diamond and Emerald Pendant Necklace in 14K Gold
Regular Price: $2,298.00
Women's Diamond Name Pendant with Chain | 14K Gold Necklace | Initial Letters | 0.64ct
Regular Price: $2,235.00
Teardrop Diamond Pendant for Women 1.25ct 14k Yellow Rose White Gold
Regular Price: $2,443.00
Ladies Diamond Crosses 14K Diamond Cross Pendant 1.36ct
Regular Price: $2,561.00
Oversized 4 Carat Round Princess Cut Diamond Engagement Ring Set 14k Gold
Regular Price: $8,232.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Hannah
Oct 20, 2022
Unique 14K Gold 1 Carat Round and Baguette Diamond Pendant Necklace for Women
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Designer Horseshoe Diamond Pendant Necklace for Women 14k Gold Good Luck Symbol 0.8ct
Custom Solid 14K Gold Squirrel Ladies Diamond Pendant 2.5 Carat by Luxurman