| Item Code | HD0673 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 3 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 9/16in (15mm) |
| Length | 7/8in (22mm) |
| Pendant Type | Swirl |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 0.18 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Ladies' 14K Gold Diamond Circle Pendant | Round Shape | 0.42ct
Regular Price: $1,017.00
Ladies' Diamond Circle Pendant | 14K Gold | Modern Round Design | 0.42ct
Regular Price: $1,169.00
Women's 14K Gold Diamond Necklace Pendant with Chain | Pear Rectangle Motif | 0.25ct
Regular Price: $1,178.00
Ladies' 14K Gold Diamond Oval Pendant with Black Enamel | Vintage Style | 0.36ct
Regular Price: $1,356.00
14K Gold Unique Angel Wings Diamond Cross Pendant with Crown 0.4ct
Regular Price: $1,505.00
There are no questions for this product.
Loading...
Ladies' Diamond Circle Pendant | 14K Gold | Modern Round Design | 0.42ct
14K Gold Dragon Diamond Medallion Pendant for Women and Children | Round Frame Zodiac | 0.34ct