| Item Code | 001268 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18K Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Setting Type | Solitaire |
| Width | 2/8in (7mm) |
| Length | 9/32in (7mm) |
| Jewelry Shape | Round |
| Carat Weight | 0.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Halo Designer 18K Gold G/VS Round Diamond Engagement Ring 1.1ct by Luxurman
Regular Price: $7,940.00
18K Gold 1.5 Carat Round Diamond Engagement Ring Double Halo Design
Regular Price: $4,095.00
Unique Round Cut Tanzanite and Diamond Engagement Ring 18K White Gold
Regular Price: $3,310.00
Designer 1.2ct Diamond 18K Gold Luccello Engagement Ring
Regular Price: $4,306.00
18K Natural Champagne Diamond Engagement Ring 2.19ct
Regular Price: $5,018.00
Vintage 18K Gold Diamond Split Shank Engagement Ring for Women | White & Black Diamonds | 2.5ct
Regular Price: $4,823.00
2.8ct Diamonds & Ruby Ring For Women 18k Gold Engagement Ring By Luxurman
Regular Price: $5,263.00
Princess & Round Cut Diamonds Engagement Ring for Women | 18K Gold 1.35ct
Regular Price: $4,882.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, of course! For customization details please email or call us. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jack
Jul 10, 2019
simple yet stunning
Unique 10K or 14K Yellow White Gold Cross Diamond Ring for Men by Luxurman 1.5ct
10K Gold 0.7CT Round Diamond Engagement Ring and Wedding Band Bridal Set
by Garet Aug 19, 2021