| Item Code | 310525 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 23.1 g |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 7 1/4in (185mm) |
| Carat Weight | 0.59 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Men's Sterling Silver 4 Row Diamond Bracelet 0.63ct
Regular Price: $1,383.00
White Blue Diamond Bracelet for Men 0.50ct Sterling Silver
Regular Price: $1,477.00
Men's Sterling Silver Diamond Bracelet 1.25ct
Regular Price: $1,625.00
Sterling Silver Men's Diamond Bracelet 0.84ct
Regular Price: $1,664.00
Men's White and Black Diamond Bracelet 0.90ct Sterling Silver
Regular Price: $1,760.00
Men's Sterling Silver 5 Row Diamond 1.5ct Gold Plated Bracelet
Regular Price: $1,586.00
Men's Sterling Silver 6 Row Diamond Bracelet 1.01ct
Regular Price: $1,850.00
Men's Silver Diamond Bracelet 1.20ct Black and White
Regular Price: $2,253.00
5 Row Men's Diamond Tennis Bracelet in Sterling Silver 1.75 carat Gold Plted
Regular Price: $1,750.00
Men's Sterling Silver 5 Row Diamond Bracelet 0.81ct
Regular Price: $1,750.00
Hollow 10k Gold Curb Chain For Men 6mm Wide
Regular Price: $2,644.00
Men's Diamond Fully Iced Out Watch 1.25ct Luxurman Liberty Swiss Mvt
Regular Price: $1,331.00
Large Sterling Silver Men's Diamond Cross Pendant 1.14ct
Regular Price: $1,252.00
Men's Pave Diamond Ring 0.3ct Solid Gold 10K
Regular Price: $1,589.00
10k Gold Micro Jesus Piece Yellow Diamond Face Pendant 0.5ct by Luxurman
Regular Price: $1,568.00
Mini Diamond Jesus Head Pendant Solid 10K Gold 1/2 carat Blue Diamonds
Regular Price: $1,785.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, absolutely. Diamonds on this Sterling Silver bracelet are real genuine diamonds. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Michael
Oct 12, 2025
TX,US
Towanda
Aug 16, 2023
Melvin
Nov 10, 2020
SC,US
Christina
Jul 9, 2020
NY,US
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Sterling Silver Men's Diamond Bracelet 2.19ct
Men's Sterling Silver 4 Row Diamond Bracelet 0.63ct
by JAE Nov 10, 2022