| Item Code | 406984 |
|---|---|
| Approx. Weight | 16.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Signet, Statement |
| Width | 7/8in (21mm) |
| Length | 15/16in (24mm) |
| Carat Weight | 3.3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Religious 14K Gold Diamond Statement Ring for Men | Cross Design | 4.75ct
Regular Price: $8,294.00
10K or 14K Gold Big Diamond Star Hip Hop Ring 8 Carat Statement Ring for Men
Regular Price: $10,999.00
Hip Hop 10K or 14K Gold Diamond Star Pinky Ring for Men 4ct
Regular Price: $6,291.00
Unique 18K Gold Large Men's Diamond Statement & Pinky Ring 3ct
Regular Price: $8,816.00
Unique Luxurman 7 Carat Statement Men's Diamond Pinky Ring 10K or 14K Gold
Regular Price: $9,965.00
Men's 6 Row Diamond Ring with Round Diamonds 1.98ct
Regular Price: $7,877.00
Men's 10K or 14K Two Tone Gold Diamond Ring with Pave Round Diamonds 2.04ct
Regular Price: $8,924.00
10K or 14K Gold Diamond Statement Ring for Men | Rolex Style 2 Carat Halo Setting
Regular Price: $12,468.00
Unique Men's Round Diamond Pinky Ring | 10K or 14K Gold Statement Ring 5 Carats
Regular Price: $9,777.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Robert
Dec 21, 2021
5 stars
Unique Statement Luxurman 10K or 14K Gold Men's Diamond Ring 3.5 Carat
Luxurman 10K or 14K Gold Statement Men's Diamond Ring 3.5ct