| Item Code | 310408 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 3/8in (10mm) |
| Earring Type | Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.35 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Yellow, Blue |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
10K Gold Square Pave Diamond Stud Earrings 0.19ct
Regular Price: $619.00
Single 10K Gold Square Men's Diamond Stud Earring 0.6ct Pave Diamonds
Regular Price: $723.00
14K Gold Square Shaped Diamond Stud Earrings 0.41ct
Regular Price: $917.00
Pave Diamond Stud Earrings - 10K Gold Square Studs 0.33ct
Regular Price: $1,083.00
Square 14K Gold Diamond Stud Earrings for Men and Women | Pyramid Design | 0.48ct
Regular Price: $1,236.00
Black Diamond Cube Earrings 0.50ct Silver Black PVD
Regular Price: $417.00
Casio 6900 G-SHOCK White Blue Green Brown Yellow Diamonds Bezel Watch 5ct
Regular Price: $3,531.00
Men's Color Diamond Ring 0.5 ct Sterling Silver
Regular Price: $1,149.00
Sterling Silver Men's Diamond Bracelet 0.84ct
Regular Price: $1,664.00
Men's White and Black Diamond Bracelet 0.90ct Sterling Silver
Regular Price: $1,760.00
Real 14K Gold Diamond Microdermal Jewelry Implant For Body Piercing 0.25ct
Regular Price: $871.00
Ladies Diamond Bracelet in Sterling Silver 0.22ct
Regular Price: $805.00
Women's 10K Gold Diamond Heart Bracelet 1/5ct
Regular Price: $994.00
White Blue Yellow Diamond Cross Pendant 0.80ct Sterling Silver
Regular Price: $841.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
martha
Mar 30, 2022
PA,US
Frank
Jan 25, 2022
Recommended! I will buy again.
Adam
Jan 30, 2020
earrings
Andre
Jan 21, 2017
Daniella
Dec 8, 2014
Pave Diamond Stud Earrings 0.45ct 14K Gold
Halo Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1.25ct