| Item Code | HD0813 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 3/8in (9mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.48 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
2 Carat Luxurman Square Shape Round Diamond Earrings Studs in 14k Gold
Regular Price: $3,704.00
Unique 14K Gold White Blue Diamond Earrings Square Studs 1.60ct
Regular Price: $4,158.00
Square 14K Gold Diamond Stud Earrings 1.1ct
Regular Price: $2,021.00
10K Gold White Princess & Round Cut Diamond Stud Earrings | for Men and Women | 1ct
Regular Price: $1,204.00
Pave Diamond Stud Earrings - 10K Gold Square Studs 0.33ct
Regular Price: $1,083.00
There are no questions for this product.
Loading...
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Floral Design | 0.22ct
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct