| Item Code | 204604 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10K Gold |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 9/16in (14mm) |
| Earring Type | Hoop, Huggie |
| Earring Back | Omega |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Baguette |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel |
Butterfly Earrings Diamond Studs 0.45ct Solid Gold
Regular Price: $1,450.00
14K Solid Gold 2 Carat Look Diamond Stud Earrings 0.5ct Clusters Luxurman
Regular Price: $1,219.00
Drop Earrings Solid 14K Gold Genuine Diamond Star Earrings Dangles For Women
Regular Price: $1,459.00
Solid 14K Gold Large Heart Diamond Stud Earrings for Women 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,266.00
Solid 14k Gold Herringbone Chain For Women Imperial 5mm
Regular Price: $2,616.00
Luxurman Men's Diamond Ring in 14k Yellow Rose or White Gold 1.5ct
Regular Price: $4,616.00
Solid Gold Diamond Dog Tag Pendant 10K Gold 0.65ct
Regular Price: $2,323.00
14k Gold Diamonds By the Yard Station Necklace for Women 0.5ct Adjustable
Regular Price: $1,879.00
Yellow Gold Miami Cuban Link Curb Chain Bracelet 14K 4mm 7.5-9in
Regular Price: $2,378.00
Hollow 10K Yellow Gold Rope Chain for Men 2.5mm 22-30in
Regular Price: $1,330.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Letetia
Nov 2, 2021
NY,US
Renee
May 21, 2020
FL,US
Taurean
May 22, 2019
Beautiful!
Cassandra
Apr 15, 2019
Grant
Dec 24, 2017
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Unique 14K Gold White Blue Diamond Earrings Square Studs 1.60ct
Real 14K Gold Diamond Stud Earrings 0.85ct