| Item Code | 406854 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 1/2in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Heart |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Diamond Heart Shaped Ring 1.15ct
Regular Price: $3,064.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Sally
Mar 28, 2023
Shiny!
14K Gold Pave Round Diamond Stud Earrings 0.35ct by Luxurman
Designer 14K Gold Waterfall Diamond Drop Earrings for Women 6ct by Luxurman