| Item Code | 406942 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 7.2 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 1/8in (28mm) |
| Length | 1 3/4in (44mm) |
| Pendant Type | Star Of David |
| Jewelry Shape | Star |
| Carat Weight | 1.35 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Real Diamond Star of David Pendant Chai 1.11ct Solid 14K Gold
Regular Price: $3,702.00
Large 14K Gold Diamond Star of David Pendant for Men & Women
Regular Price: $4,040.00
14K Gold Diamond Star Of David Circle Pendant 2.15ct
Regular Price: $4,066.00
Diamond Star of David Pendant 0.45ct 14k Gold
Regular Price: $2,109.00
Religious 14K Gold Diamond Star of David Pendant for Men and Women 0.83ct
Regular Price: $1,843.00
14k Gold Pave Diamond Star of David Necklace Jewish Pendant with Chain 0.65ct
Regular Price: $1,792.00
Large 14k Gold Studs Pave Diamond Earrings 2.3ct
Regular Price: $4,399.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jennifer
Jan 18, 2026
VA,US
Jared
Jan 31, 2022
100% happy with the purchase
Benjamin
Nov 5, 2021
My favorite pendant
Harrell
May 18, 2020
Rachel
Jan 27, 2020
Shining star for my shining star
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Unique 10K Gold Sneaker Shoe Diamond Pendant for Men 1.13ct by Luxurman
10K Gold Black & Cognac Diamond Cross Pendant for Men 1.5ct by Luxurman