| Item Code | 100721 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 102 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 2 1/2in (63mm) |
| Length | 3 3/8in (85mm) |
| Pendant Type | Medusa |
| Jewelry Shape | Round |
| Bail Opening, Width | 10.5 mm |
| Bail Opening, Height | 16 mm |
| Carat Weight | 8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Men's Diamond Versace Style Medusa Pendant Medallion 18K Gold 7ct
Regular Price: $23,412.00
Custom Aztec Sun Stone Calendar Coin Diamond Pendant in 18K Gold for Men
Large 4in Diamond Lion Pendant For Men Solid 10K or 14K Gold Medallion 10 Carats
Regular Price: $25,181.00
Solid 18K Gold Crown Diamond Pendant Rolex Style Medallion 6ct
Regular Price: $22,358.00
Unique Religious Diamond Virgin Mary Medallion Pendant for Men | 2.5in 14K Gold
Regular Price: $22,337.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Men's 10K or 14K Gold Round Diamond Key Pendant 1.8ct
25 Stone Diamond Journey Pendant Ladies 14k Gold Anniversary Present 2.5ct