| Item Code | 501603 |
|---|---|
| Approx. Weight | 24 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1/2in (11.5mm) |
| Length | 8 1/2in (216mm) |
| Carat Weight | 3.1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Men's Diamond Bracelet Solid 10K or 14K Yellow White Rose Gold 4ct
Regular Price: $10,072.00
Solid 10K Gold 3-Row Prong Diamond Bracelet For Men 1.85ct
Regular Price: $11,827.00
Solid 10k Gold Men's Diamond Bracelet by Luxurman 3 Carats of Diamonds
Regular Price: $9,078.00
Luxurman Black Diamond 2 Row Men's Diamond Tennis Bracelet Solid 10k Gold 7ctw
Regular Price: $11,500.00
Real Hip Hop Large 14K Yellow Gold Diamond Jesus Face Pendant 7ct
Regular Price: $20,389.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, we can absolutely custom make this Luxurman 10K Gold bracelet for you in 10 inches. Please email us at sales@itshot.com or call us at 1-212-398-3123 for more information. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Adam
Mar 6, 2020
Outstanding
Jack
Jun 20, 2019
Problem free transaction
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
11 Carat Diamond Tennis Bracelet For Men & Women 14k Gold by Luxurman
10K or 14K Gold Miami Cuban Link Chain Diamond Bracelet for Men 11.05ct
by Kent Oct 29, 2022