| Item Code | 800483 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/16in (1.5mm) |
| Length | 1in (25mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 0.74 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Small 14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 0.9ct
Regular Price: $2,289.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Channel Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,942.00
14k Yellow Gold Round and Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,025.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,106.00
1/2 inch Classic Huggie Hoop Earrings 14k Gold with Round Diamonds 1 Carat
Regular Price: $2,525.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 1 ct
Regular Price: $2,595.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,147.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,242.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,261.00
Small 14K Gold Inside Out Diamond Huggie Earrings 1.2ct
Regular Price: $2,843.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Lizzie
Jan 8, 2015
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Halo Diamond Studs 14K gold Cluster Diamond Stud Earrings .70ct
Diamond Clusters 14K Yellow Diamond Stud Earrings 1ct