| Item Code | 800485 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/16in (1.5mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Yellow Gold Round and Baguette Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,796.00
Small Diamond Hoops 14K Gold Diamond Hoop Earrings 0.55ct
Regular Price: $1,695.00
1 Inch Diamond Hoop Earrings 0.86ct 14K Gold
Regular Price: $1,974.00
14K Gold White Black Diamond Hoop Huggie Earrings .65ct
Regular Price: $2,333.00
14K Gold Oval Diamond Hoop Earrings for Women 0.71ct
Regular Price: $2,133.00
Small Hoops 14K Gold Diamond Hoop Earrings Inside Out 0.74ct
Regular Price: $2,388.00
Small 14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 0.9ct
Regular Price: $2,289.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Channel Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,942.00
14k Yellow Gold Round and Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,025.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,106.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Irvin
Aug 11, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
1.5in 14K Gold Diamond Hoop Earrings Inside Out 1ct by Luxurman
14K Gold Small Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 2.7ct 1 inch