| Item Code | 000957 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 9 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 11/16in (18mm) |
| Length | 1 1/4in (31mm) |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Bail Opening, Width | 5 mm |
| Bail Opening, Height | 8 mm |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.25 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Clarity | AAA |
| Stone Setting Type | Prong |
Engravable Small 14K Gold Black Diamond Dog Tag Pendant .80ct
Regular Price: $2,820.00
Large Sterling Silver Black Diamond Dog Tag Pendant for Men 14Ct Pave Setting
Regular Price: $5,164.00
Iced Out Black Diamond Dog Tag Pendant 7.15ct Sterling Silver
Regular Price: $3,991.00
White and Black Diamond Dog Tag Pendant 1.5ct Sterling Silver
Regular Price: $1,862.00
Solid 10K Gold Diamond Dog Tag Pendant With Crown 1ct
Regular Price: $2,735.00
10K or 14K Gold Customizable Picture Dog Tag Pendant for Men | Rope Edge
Regular Price: $2,645.00
Real Diamond Dog Tag Pendant with Crown 10k Gold White & Black Diamonds 1ct
Regular Price: $2,869.00
10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Military Pendant 1.95ct
Regular Price: $3,321.00
10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant White and Blue Diamonds 1.95ct
Regular Price: $4,079.00
Men's 10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant with Crown | Iced Out Design | 1.65ct
Regular Price: $3,611.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Mark
Dec 20, 2022
So simple yet amazing
Real Sterling Silver Scrooge McDuck Diamond Pendant Cartoon Character 4.25ct
Large Personalized Diamond Circle Photo Pendant 14k Gold Round Picture Medallion