| Item Code | 406490 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (3.5mm) |
| Length | 5/8in (18mm) |
| Earring Type | Hoops |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Unique Huggie Diamond Earrings 0.77ct
Regular Price: $1,983.00
Small 14K White Gold Round Pave Diamond Huggie Earrings 1.87ctw
Regular Price: $3,126.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Push Back
Regular Price: $1,320.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.4ct
Regular Price: $1,475.00
14k White Gold Round and Marquise Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,384.00
14k Rose Gold Round and Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $1,384.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,384.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.3ct
Regular Price: $1,373.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $1,470.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | VS
Regular Price: $1,295.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Loris
Aug 11, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Yellow Gold Plated Silver Diamond Earrings 0.25ct
White and Black Diamond Hoop Earrings 0.9 ct 14K Gold