| Item Code | 203836 |
|---|---|
| Approx. Weight | 0.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Cross |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 3/8in (10mm) |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 0.17 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | H-I |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel |
14K Gold Princess Cut Diamond Cross Pendant 0.55ct
Regular Price: $1,579.00
14K Gold Princess Diamond Cross Pendant 0.76ct
Regular Price: $1,796.00
Small Women's Diamond Cross Pendant in Solid 14k Gold
Regular Price: $811.00
Fancy 14K Gold Diamond Cross Pendant for Women 0.15ct by Luxurman
Regular Price: $1,080.00
Small Diamond Crosses 14K Gold Designer Cross Pendant 0.30ct
Regular Price: $1,223.00
Ladies Small 14K Gold Diamond Cross Pendant 0.59ct
Regular Price: $1,313.00
Small 14k Gold Diamond Cross Pendant for Women Fancy Bow Design 0.36ct
Regular Price: $1,363.00
Small 14K Gold Round Diamond Cross Pendant for Women 1 carat
Regular Price: $2,103.00
Ladies 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant 0.64ct
Regular Price: $2,300.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Christina
Oct 21, 2019
Sammie
Dec 31, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K or 14K Gold Men's Cross Pendant with Princess Diamonds 1 ct
10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Military Pendant 1.95ct