| Item Code | 890583 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 3/8in (9mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Cluster, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.9 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Halo Diamond Studs 14K gold Cluster Diamond Stud Earrings .70ct
Regular Price: $1,937.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
1 Carat Round Halo Diamond Cluster Stud Earrings in 14k Gold by Luxurman
Regular Price: $2,149.00
Halo Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1.25ct
Regular Price: $2,604.00
Halo Diamond Cluster Earrings Studs 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,508.00
Unisex Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold 2ct Halo Studs
Regular Price: $3,526.00
14K Gold Halo Round Stud Diamond Earrings 0.6ct Clusters
Regular Price: $1,721.00
LUXURMAN Solid 10k Gold Rope Chain For Men & Women Diamond Cut 3.5mm
Regular Price: $3,740.00
LUXURMAN Solid 10k Gold Rope Chain For Men & Women Diamond Cut 4mm
Regular Price: $4,237.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Pedro
Sep 20, 2022
Beautiful
Amber
Dec 22, 2014
Leah
Dec 5, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Diamond Stud Earrings 0.25ct Sterling Silver
Diamond Hoop Earrings 2.20ct 14K Inside Out