Model
Case Diameter
Metal
Bezel
Band Type
Setting Type
Dial Color
Dial/Markers
| Item Code | s00851 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Oyster Perpetual Day-Date |
|---|---|
| Metal | 18K Gold |
| Personalization | Yes |
| Movement | Automatic |
| Functions | Date Indicator |
| Papers | Appraisal Certificate |
| Case Diameter/Width | 36 mm |
|---|---|
| Case Material | 18K White Gold |
| Strap Length | 6.75 in |
|---|---|
| Bracelet Material | 18K White Gold |
| Watch Clasp | Fold |
| Bezel Material | White Gold |
|---|
| Dial | Cream Aftermarket |
|---|---|
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire Crystal |
| Hands | Silver Tone |
Gold Rolex Watch for Men with Diamond Bezel 4.5ct Datejust Oyster Perpetual
Regular Price: $36,500.00
Men's Diamond Rolex Watch 18k Gold Oyster Perpetual President Brown Dial 36mm 3.65ct
Regular Price: $44,153.00
Men's Yellow Gold Diamond Rolex Watch Day-Date | 36mm | President Bracelet Champagne Dial
Regular Price: $31,046.00
Gold Oyster Perpetual Iced Out Rolex Diamond Watch for Men 20ct
Regular Price: $49,766.00
Men's Diamond Watch | Rolex Cosmograph Daytona | 40mm | Rainbow Sapphires Bezel
Regular Price: $39,150.00
Men's Gold Watch | Rolex Day-Date | 36mm | Iced Out Dial | President Band
Regular Price: $45,294.00
Men's Iced Out Diamond Watch | Rolex Datejust | 41mm | Gold Fluted Bezel | Jubilee Bracelet | 21ct
Regular Price: $43,350.00
Unique Men's Rolex Diamond Datejust Watch 41mm Arabic Numbers Iced Out Dial 18k Gold & Steel
Regular Price: $50,662.00
Iced Out Men's Round Baguette Diamond Watch | Rolex Datejust | 41mm | Black Dial | Diamond Bezel
Regular Price: $44,925.00
Men's Diamond Rolex Datejust Two-Tone Rose Gold Watch Oyster Perpetual 40mm
Regular Price: $49,000.00
There are no questions for this product.
Loading...
Rolex Oyster Perpetual Datejust Men's Diamond Watch | 36mm | Mother Of Pearl Dial
Rolex Oyster Perpetual Datejust Men's Diamond Watch | 36mm | Mother Of Pearl Dial