| Item Code | HD0729 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 45 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 9/16in (40mm) |
| Length | 2 1/8in (54mm) |
| Pendant Type | Jesus, Medallion |
| Jewelry Shape | Round |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 3.14 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Flush, Prong |
Religious Men's 14K Gold Diamond Jesus Medallion Pendant | Oval Shape | 2.5ct
Regular Price: $10,988.00
Large 14K Gold Diamond Skull Pendant for Men | Round Medallion | 7ct
Regular Price: $15,576.00
Large 14K Gold Diamond Round Medallion Pendant for Men | Customizable Picture | 4.68ct
Regular Price: $16,671.00
Custom 10K Gold Diamond Initial Pendant for Men 6.5ct Large Round Medallion
Regular Price: $18,857.00
Large Real 10K Gold Diamond Medallion Pendant for Men | Dollar Sign | 10ct
Regular Price: $18,763.00
Iced Out 14K Gold Diamond Medallion Pendant for Men | Round Shape | 11.5ct
Regular Price: $19,811.00
US Mint American Liberty 1oz Gold Coin Pendant w Diamond Bezel 2ct 2017
Regular Price: $13,042.00
Religious 14K Gold Diamond Virgin Mary Medallion Pendant for Men 1.88ct
Regular Price: $10,742.00
Iced Out 14K Gold Diamond Medallion Pendant for Men | Round Shape | 5.5ct
Regular Price: $9,668.00
Large 10K or 14K Gold Diamond Medallion Customizable Picture Pendant 3.7ct
Regular Price: $13,658.00
There are no questions for this product.
Loading...
Men's Iced Out 14K Gold Diamond Money Bag Pendant with Wings | Dollar Sign | 1.3ct
Men's 14K Gold Diamond Globe Pendant with Black Enamel | World Map Design | 2ct