| Item Code | HD0727 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 12 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 1/8in (29mm) |
| Length | 1 9/16in (40mm) |
| Pendant Type | Christian, Hip-Hop, Medallion |
| Jewelry Shape | Oval |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.7 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Charm 10K or 14K Gold Diamond Evil Eye Pendant for Men | Symbol of Protection | 3.5ct
Regular Price: $5,240.00
Men's 10K or 14K Gold Diamond Crucifix Pendant | Jesus on the Cross | 10K or 14K Gold | 1ct
Regular Price: $3,555.00
Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold 2 Inch 3 Carats
Regular Price: $6,263.00
10K Gold Men's Diamond Ankh Pendant Cross with Wings 3.33ct by Luxurman
Regular Price: $6,437.00
Puffed Gold Diamond Cross Pendant 3.25ct 10K Gold
Regular Price: $5,269.00
Designer Diamond Cross Pendant 2 ct 10K or 14K Gold
Regular Price: $4,350.00
Men's 14K Gold Diamond Ram Head Medallion Pendant | Greek Key Design | 1.63ct
Regular Price: $4,592.00
Iced Out 10K or 14K Gold Diamond Pendant for Men | Hip Hop | Jesus Face | 1.5ct
Regular Price: $4,153.00
Hip Hop 10K or 14K Gold Diamond Jesus Face Pendant for Men 1.5ct
Regular Price: $4,116.00
Large 2in Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold Round Baguette Diamonds
Regular Price: $5,740.00
There are no questions for this product.
Loading...
Religious Men's 14K Gold Diamond Jesus Medallion Pendant | Oval Shape | 2.5ct
Custom Diamond Name Pendant with Chain for Women | 14K Gold Necklace | Initial Letters | 0.7ct