| Item Code | HD0663 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 38 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 7/16in (36mm) |
| Length | 1 15/16in (49mm) |
| Pendant Type | Medallion |
| Jewelry Shape | Round |
| Bail Opening, Width | 7.5 mm |
| Bail Opening, Height | 7.5 mm |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1.88 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Religious Diamond Jesus Pendant for Men | 14K Gold Round Medallion | 3ct
Regular Price: $11,943.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Jesus Medallion Pendant | Oval Shape | 2.5ct
Regular Price: $10,988.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Jesus Medallion Pendant | Oval Shape | 2.26ct
Regular Price: $9,455.00
14k Gold Star of David Medallion Customizable 4 Carat Diamond Pendant
Regular Price: $7,920.00
Custom 10K Gold Diamond Initial Pendant for Men 6.5ct Large Round Medallion
Regular Price: $18,857.00
Iced Out 14K Gold Diamond Medallion Pendant for Men | Round Shape | 5.5ct
Regular Price: $9,668.00
US Mint American Liberty 1oz Gold Coin Pendant w Diamond Bezel 2ct 2017
Regular Price: $13,042.00
Large Iced Out Custom Diamond Medallion Pendant for Men 10K or 14K Gold 10 Carats
Regular Price: $15,127.00
Unique Gold Liberty Coin Diamond Pendant for Men Medallion 3.1ct.
Regular Price: $14,086.00
10K or 14K Yellow Gold Diamond Medallion Customizable Photo Memorial Pendant 3.7ct
Regular Price: $12,633.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Real Diamond Initial Letter Pendant for Men | 14K Gold | 2.46ct
Customizable 14K Gold Cable Chain Love Pendant 18in with Diamonds For Women