| Item Code | HD0700 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 23 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 1/4in (32mm) |
| Length | 2 1/8in (54mm) |
| Pendant Type | Cross, Jesus |
| Jewelry Shape | Cross |
| Bail Opening, Width | 6 mm |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1.05 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant | Large Jesus on the Cross 8ct
Regular Price: $10,498.00
Large Iced Out Diamond Cross Pendant for Men in 14k Gold Side Diamonds
Regular Price: $6,692.00
Large Symbol of Life Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 10K or 14K Gold 2.5ct
Regular Price: $12,747.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant 2.58ct
Regular Price: $6,551.00
10K or 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant for Men by Luxurman 2.5ct
Regular Price: $10,538.00
10K or 14K Gold Iced Out Men's Diamond Cross Pendant 7.55ct
Regular Price: $10,595.00
Large Diamond Ankh Cross Pendant for Men 10K or 14K Gold 2.5 Inches 7 Carats
Regular Price: $14,329.00
10K Gold Unique Large Lion Head Cross Pendant for Men 3.29ct by Luxurman
Regular Price: $11,737.00
There are no questions for this product.
Loading...
Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant | Large Jesus on the Cross 8ct
Unique Religious Diamond Virgin Mary Medallion Pendant for Men | 2.5in 14K Gold