| Item Code | 101084 |
|---|---|
| Approx. Weight | 11.6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 1 1/2in (38mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic |
| Earring Back | Push |
| Carat Weight | 0.72 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Pearl |
| Shape | Round |
| Color | G-H, White |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Bezel, Pave, Prong |
1 inch Inside Out Classic Diamond Hoop Earrings 2.75ct 14K Gold G-H VS-SI
Regular Price: $5,101.00
Women's Flower Diamond Dangle Earrings 1.8ct 14K Gold
Regular Price: $5,754.00
Ladies Earrings 14K Gold String Diamond Earrings 3.78ct
Regular Price: $5,366.00
Ladies Diamond Flower Drop Earrings 2.9ct 14k Gold Unique Design
Regular Price: $6,500.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
Custom Inside Out Diamond Hoop Earrings with Initials Nameplate 14k Gold
Regular Price: $5,485.00
Golden Globes Diamond Dangle Earrings 3ct 14K Gold
Regular Price: $6,038.00
Small Golden Globes Diamond Dangle Earrings 2.50ct
Regular Price: $5,469.00
Women's 14K Gold Halo Lab Diamond Stud Earrings | Pear Round Cut Diamonds | 6ct
Regular Price: $6,339.00
14K Gold Inside Out 3 carat Hoops Diamond Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $6,070.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Maria
Jan 27, 2022
Very striking pearl earrings
Victoria
Nov 25, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
18K Women's Diamond & South Sea Pearl Earrings 1.64ct
18K White Gold Diamond And Pearl Earrings 0.72ct