| Item Code | 000448 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (4mm) |
| Length | 7/32in (6mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Pear |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong, Solitaire |
14k Gold Pave Diamond Earrings for Men & Women 3/4ct Studs Real Diamonds
Regular Price: $1,933.00
Unique Women's or Men's Round & Baguette Diamond Cluster Earrings Studs 0.6ct
Regular Price: $2,008.00
Unique 1 Carat Diamond Earrings Studs in 14k Gold by Luxurman
Regular Price: $2,379.00
14K Bezel Set Diamond Stud Earrings Round Cut 0.75ct
Regular Price: $2,181.00
3/4 Carat 14K White Gold Discount Diamond Studs Earrings Round 0.75ct
Regular Price: $2,181.00
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings .82ct
Regular Price: $2,513.00
Pave Diamond Stud Earrings 0.9ct 14K Gold
Regular Price: $2,492.00
Pave Diamond Earrings 14K Gold Studs 1.32ct
Regular Price: $2,603.00
14k Yellow Gold Round Cut Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $2,190.00
14K Gold Prong Round Diamond Clusters Earrings 1.3ct Studs
Regular Price: $2,513.00
14K Gold Round Diamond Love Knots Tennis Bracelet 2 Carat
Regular Price: $5,174.00
Men's Diamond Tennis Necklace in Real Sterling Silver 2 Rows Genuine Diamonds 6mm
Regular Price: $2,250.00
Men's Diamond Ring in 10K Gold 0.96ct
Regular Price: $3,080.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Keith
Apr 19, 2026
OR,US
Men's Earrings: Single Sterling Silver Diamond Stud Earring 0.02ct
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.5ct